Moi kursanci to zarówno muzycy amatorzy jak również osoby z wykształceniem muzycznym. Z osobami dorosłymi pracuję od 2002 roku, moje doświadczenie pokazało mi, że niezależnie od wieku, można nauczyć się podstaw gry na pianinie/ fortepianie. Mam za sobą tysiące godzin lekcji, pracowałam z uczniami, kursantami w różnym wieku – dzięki nim patrzę na edukację z bardzo szerokiej perspektywy.

Każdy z moich kursantów jest inny i preferuje inny rodzaj pracy, ma różne potrzeby. Są osoby, dla których niezbędne są spotkania na żywo, dla innych lekcje YouTube, blog czy Kursy są satysfakcjonującym rozwiązaniem.

Zanim podejmiesz decyzję o sposobie edukacji, dokładnie przyjrzyj się, czego najbardziej potrzebujesz w danym momencie. Jeśli masz wątpliwości – napisz do mnie, zadzwoń. Wspólnie znajdziemy najlepsze dla Ciebie rozwiązanie.

Częstotliwość zajęć – większość moich kursantów spotyka się ze mną regularnie, co tydzień lub raz na dwa tygodnie. Są również osoby, które wybierają pojedyncze konsultacje raz na parę tygodni.

Każdy kursant decyduje o częstotliwości zajęć w zależności od swoich potrzeb i możliwości czasowych. Na zajęcia obowiązują VOUCHERY, które dostępne są na mojej stronie.

W przypadku regularnych konsultacji ustalam z każdym moim kursantem stałe dni i godziny zajęć (co tydzień lub co dwa tygodnie). Pojedyncze konsultacje ustalane są na bieżąco, w zależności od możliwości kursanta i moich.

Bardzo dbam o jakość spotkań z moimi kursantami, dlatego nie zawsze znajduję wolny termin i możliwości pojedynczych konsultacji w krótkim czasie. Moje możliwości czasowe i zasoby energii, które rezerwuję na zajęcia, tak jak u każdego z nas – mają swój limit. 🙂

Nauka gry na pianinie od podstaw

Jeśli zaczynasz „od zera”, pamiętaj, że największy sens ma świadoma nauka gry na pianinie, oparta na zrozumieniu podstaw teorii i harmonii. Taka edukacji pozwoli Tobie na świadomą i swobodną  grę, poprowadzi Ciebie w kierunku dużej samodzielności.

Ucząc się od podstaw, bardzo ważna jest regularność zajęć oraz systematyczna praca w domu.
Na zajęciach nauczysz się grać z nut, podstaw teorii, harmonii i prostych zagadnień z dziedziny improwizacji. Repertuar obejmuje zarówno muzykę klasyczną jak również rozrywkową. Wybierając repertuar do pracy kieruję się swoim doświadczeniem ale też gustem muzycznym moich kursantów. Przygotowując się do pierwszego spotkania proszę o listę ulubionych utworów.

Nauka gry to również praca nad techniką gry. Najszybsze efekty przynosi nauka stacjonarna, bo pozwala na bieżąco korygować błędy, pozwala na szybką interakcję między mną a kursantem.

Kursy online stanowią alternatywę dla tych osób, które z różnych względów (czas, miejsce zamieszkania, rodzaj aktywności zawodowej) nie decydują się na zajęcia stacjonarne. Efekty kursu są zależne od samodzielnej pracy w domu, regularności.

Poszerzanie swoich umiejętności

Jeśli grasz już ale potrzebujesz poszerzyć swoje umiejętności, najlepszą formą będą konsultacje, na których będziemy mogli omówić poszczególne zagadnienia, zbudować nowy repertuar, zdobyć podstawy improwizacji, albo popracować nad Twoją techniką gry.

Takie zajęcia odbywają się co dwa/cztery tygodnie. W zależności od Twoich potrzeb, mogą to być zajęcia stacjonarne lub online. Zachęcam Ciebie do korzystania z darmowych lekcji YouTube, które są bardzo zróżnicowane pod względem zagadnień.

Praca z muzykami – improwizacja

Jeśli jesteś muzykiem i chcesz improwizować, pamiętaj, że Twoja wiedza, i doświadczenie pozwolą Ci szybko zdobyć tę umiejętność. Pracuję z muzykami, którzy robiąc pierwszy krok w kierunku improwizacji odkrywają w sobie potencjał tworzenia. Są to osoby o dużych kompetencjach, które z różnych względów nie zajmowały się improwizacją. Już parę spotkań wystarcza, aby poczuć się pewnie.

Pracując z muzykami, zazwyczaj spotykamy się na konsultacjach (często online) co parę tygodni.

Uzupełnieniem naszych zajęć są darmowe nagrania dostępne na moim kanale YouTube Anna Piano

Co jest najlepsze dla Ciebie?

Szukając odpowiedniej formy zajęć, zastanów się, czego potrzebujesz obecnie. Każdy z nas jest inny i na każdym etapie edukacji muzycznej nasze potrzeby się różnią.

Co jest potrzebne dla Ciebie w tym momencie?

Czy wystarczą Tobie filmy i nagrania znalezione w sieci, czy potrzebujesz regularnych spotkań lub jednorazowych warsztatów, konsultacji, które rozwieją Twoje wątpliwości i ukierunkują na dalszy rozwój?

Regularne zajęcia z osobami dorosłymi a także warsztaty oraz konsultacje prowadzę stacjonarnie w Warszawie lub online.

KONSULTACJE POPRZEZ MAILE– nie udzielam konsultacji poprzez maile osobom, z którymi nie pracuję na stałe. Dostaję od Was mnóstwo wiadomości, za które dziękuję. Doceniam zaufanie, jakim darzą mnie osoby wysyłające wiadomości. Nie odpowiadam jednak na maile, w których dostaję nagrania i prośby o ocenę, analizę, wskazówki merytoryczne oraz porady muzyczne. Takie prośby rozwiązuje z kursantami na indywidualnych konsultacjach – stacjonarnie lub online.

Skorzystaj z darmowych lekcji:

YouTube Anna Piano

Dołącz do naszej społeczności na:

Facebook | Instagram

 

Masz pytania?

Napisz do mnie: annapianopl@gmail.com

lub zadzwoń +48 570160560

nauka gry na pianinie Warszawa

nauka gry na pianinie online